Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
 • od
  do

Logopedyczne karty pracy 

Szukasz uniwersalnych pomocy logopedycznych? Dbasz o to, żeby prowadzona przez ciebie terapia była na wysokim poziomie? Wydawnictwo Arson przygotowało specjalną serię kart do ćwiczeń logopedycznych. Profesjonalnie przygotowane materiały idealnie sprawdzą się w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej oraz dorosłymi osobami z afazją. Materiały sprawdzą się w nauce lub utrwalaniu umiejętności językowych i komunikacyjnych.

Materiały dla logopedów do pracy z dziećmi 

Ćwiczenia percepcji wzrokowej oraz pamięci to nieodłączny element terapii logopedycznej z wieloma pacjentami. Najlepsze materiały do wykorzystania w tego rodzaju ćwiczeniach to właśnie karty do ćwiczeń. Nauka przyimków, odpowiedzi na pytania czy przeciwieństw często stanowi trudne wyzwanie zarówno dla terapeuty jak też dla pacjenta. Kluczem do opanowania tych trudnych umiejętności jest odpowiednio dobrany materiał językowy. Karty do ćwiczeń wydawnictwa Arson posiadają wiele przykładów użycia poszczególnych wyrażeń, a zawarte w nich ilustracje ułatwiają zrozumienie ćwiczonego zagadnienia.

Karty ćwiczeń

Karty ćwiczeń logopedycznych to doskonała pomoc dydaktyczna, która sprawdzi się w codziennej pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej. Wydawnictwo Arson przygotowało logopedyczne karty pracy dla przedszkolaków, starszych dzieci, a także dla osób dorosłych zmagającymi się z afazją. W naszej ofercie można też znaleźć materiały edukacyjne dla uczniów z autyzmem (m.in. pomoce logopedyczne dla autystyków). Dzięki naszym kartom pracy możesz być pewny, że prowadzona przez ciebie terapia będzie na najwyższym poziomie. Oferowane przez nas ćwiczenia sprawdzą się nie tylko w nauce umiejętności językowych i komunikacyjnych, ale także pomogą w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Przygotowaliśmy karty pracy do nauki przyimków, przeciwieństw oraz uczące, jak odpowiadać na pytania. To zagadnienia, które sprawiają pacjentom gabinetów logopedycznych najwięcej trudności. Wydawnictwo Arson wie, że kluczem do opanowania tych trudnych umiejętności jest odpowiednio dobrany materiał językowy. Nasze karty do ćwiczeń posiadają wiele przykładów użycia poszczególnych wyrażeń, a zawarte w nich ilustracje ułatwiają zrozumienie ćwiczonego zagadnienia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą ćwiczeń logopedycznych.

Jakie karty logopedyczne można kupić w arson.pl?

Na szczególną uwagę zasługuje zestaw ćwiczeń „Pytam i odpowiadam” wydawnictwa Arson. Zawiera on karty logopedyczne przeznaczone dla wszystkich osób z zaburzeniami komunikacji językowej, w szczególnego dla dzieci z:

 •       autyzmem,
 •       zespołem Aspergera,
 •       zespołem Downa,
 •       alalią,
 •       afazją,
 •       z obniżeniem sprawności intelektualnej,
 •       z porażeniem mózgowym,
 •       opóźnionym rozwojem mowy,
 •       SLI,
 •       centralnymi zaburzeniami słuchu.

Zestaw zawiera 20 tekturowych plansz w formacie A4 z kolorowymi rysunkami i pytaniami oraz 80 etykietek z odpowiedziami na zadane pytania, które można układać na planszach. Do zestawu są dołączone także opisy przykładowych ćwiczeń. Karty z serii „Pytam i odpowiadam” uczą, jak zadawać pytania, jak je rozumieć, a ponadto jak budować poprawne gramatycznie zdania. Etykietki z odpowiedziami na pytania umożliwiają efektywne uczenie się w działaniu, a jednoznaczne ilustracje pozwalają zrozumieć treść zdań.

Karty ćwiczeń mogą być wykorzystywane nie tylko przez logopedów pracujących z dziećmi, ale też przez neurologopedów pracujących z dorosłymi osobami z afazją. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także rodzice, którzy uczą swoje dzieci w domu.

Arson.pl — karty logopedyczne

Warto także zaopatrzyć się w karty ćwiczeń logopedycznych „Percepcja wzrokowa”, które przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami percepcji wzrokowej, ale także dla dzieci prawidłowo rozwijających się, które chcą udoskonalić umiejętności wzrokowe. Ćwiczenia mają na celu:

 •       poprawę spostrzegania i różnicowania elementów
 •       usprawnienie pamięci wzrokowej
 •       rozwijanie umiejętności dokonywania analizy i syntezy obrazów
 •       usprawnienie logicznego myślenia
 •       poprawę orientacji przestrzennej
 •       usprawnianie umiejętności koncentracji.

Zestaw składa się z 12 atematycznych elementów wzorcowych, do których zostało ułożonych 80 zadań o zróżnicowanej formie i poziomie trudności, co gwarantuje wszechstronną stymulację percepcji wzrokowej. Ćwiczenia mogą być wykorzystane jako pomoc terapeutyczna w gabinetach logopedycznych, w przedszkolach i szkołach, a także w pracy z dzieckiem w domu.

Przygotowaliśmy także „Ćwiczenia pamięci”, które stymulują procesy koncentrowania uwagi na docierających bodźcach oraz zapamiętywania i odtwarzania niezbędnych informacji. Karty ćwiczeń zostały opracowane na podstawie najnowszych doniesień neurobiologicznych. Stymulują mechanizmy prawo i lewo półkulowe oraz wpływają na integrację pracy obu półkul mózgowych. Zestaw zawiera 20 plansz z kolorowymi rysunkami, 36 plakietek oraz instrukcję do wykonywania ćwiczeń usprawniających pamięć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl