Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
 • od
  do

Proste ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Szukasz uniwersalnych pomocy i ćwiczeń logopedycznych? Dbasz o to, żeby prowadzona przez ciebie terapia była na wysokim poziomie? Wydawnictwo Arson przygotowało specjalną serię kart do ćwiczeń i zabaw logopedycznych logopedycznych. Profesjonalnie przygotowane materiały idealnie sprawdzą się w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej oraz dorosłymi osobami z afazją. Materiały sprawdzą się w nauce lub utrwalaniu umiejętności językowych i komunikacyjnych.

Materiały dla logopedów do pracy z dziećmi 

Ćwiczenia percepcji wzrokowej oraz pamięci to nieodłączny element terapii logopedycznej z wieloma pacjentami. Najlepsze materiały do wykorzystania w tego rodzaju ćwiczeniach to właśnie karty do ćwiczeń. Nauka przyimków, odpowiedzi na pytania czy przeciwieństw często stanowi trudne wyzwanie zarówno dla terapeuty jak też dla pacjenta. Kluczem do opanowania tych trudnych umiejętności jest odpowiednio dobrany materiał językowy. Karty do ćwiczeń i zabaw logopedycznych dla 2-, 3-, 4-, 5- lub 6-latka stworzone przez wydawnictwo Arson posiadają wiele przykładów użycia poszczególnych wyrażeń, a zawarte w nich ilustracje ułatwiają zrozumienie ćwiczonego zagadnienia.

Karty ćwiczeń

Proste i ciekawe ćwiczenia logopedyczne w postaci kart pracy

Zastanawiasz się, jakie pomoce naukowe warto wykorzystać w pracy z dzieckiem mającym problem z wymową samogłosek? Karty ćwiczeń logopedycznych to doskonała pomoc dydaktyczna, która sprawdzi się w codziennej pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami komunikacji językowej. Wydawnictwo Arson przygotowało logopedyczne karty pracy dla przedszkolaków, starszych dzieci, a także dla osób dorosłych zmagającymi się z afazją. W naszej ofercie można też znaleźć materiały edukacyjne dla uczniów z autyzmem (m.in. pomoce logopedyczne dla autystyków). Dzięki naszym kartom pracy możesz być pewny, że prowadzona przez ciebie terapia będzie na najwyższym poziomie. Oferowane przez nas atrakcyjne ćwiczenia logopedyczne sprawdzą się nie tylko w nauce umiejętności językowych i komunikacyjnych, ale także pomogą w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Czego uczą nasze ćwiczenia z logopedii?

Przygotowaliśmy karty pracy do nauki przyimków, przeciwieństw oraz uczące, jak odpowiadać na pytania. Nasz asortyment okaże się także przydatny przy nauce wymowy samogłosek. Ćwiczenia logopedyczne będą tutaj niezastąpione, ponieważ są to zagadnienia, które sprawiają pacjentom gabinetów logopedycznych najwięcej trudności. Wydawnictwo Arson wie, że kluczem do opanowania tych trudnych umiejętności jest odpowiednio dobrany materiał językowy. Nasze karty do ćwiczeń posiadają wiele przykładów użycia poszczególnych wyrażeń, a zawarte w nich ilustracje ułatwiają zrozumienie ćwiczonego zagadnienia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą ćwiczeń i pomocy logopedycznych odpowiednich m.in. dla dzieci z zespołem downa i innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Jakie karty zabaw i ćwiczeń logopedycznych można kupić w arson.pl?

Na szczególną uwagę zasługuje zestaw ćwiczeń „Pytam i odpowiadam” wydawnictwa Arson. Zawiera on karty logopedyczne przeznaczone dla wszystkich osób z zaburzeniami komunikacji językowej, w szczególnego dla dzieci z:

 •       autyzmem,
 •       zespołem Aspergera,
 •       zespołem Downa,
 •       alalią,
 •       afazją,
 •       z obniżeniem sprawności intelektualnej,
 •       z porażeniem mózgowym,
 •       opóźnionym rozwojem mowy,
 •       SLI,
 •       centralnymi zaburzeniami słuchu.

Zestaw ćwiczeń artykulacyjnych i leksykalnych z logopedii zawiera 20 tekturowych plansz w formacie A4 z kolorowymi rysunkami i pytaniami oraz 80 etykietek z odpowiedziami na zadane pytania, które można układać na planszach. Do zestawu są dołączone także opisy przykładowych ćwiczeń. Karty z serii „Pytam i odpowiadam” uczą, jak zadawać pytania, jak je rozumieć, a ponadto jak budować poprawne gramatycznie zdania. Etykietki z odpowiedziami na pytania umożliwiają efektywne uczenie się w działaniu, a jednoznaczne ilustracje pozwalają zrozumieć treść zdań.

Karty ćwiczeń mogą być wykorzystywane nie tylko przez logopedów pracujących z dziećmi, ale też przez neurologopedów pracujących z dorosłymi osobami z afazją. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także rodzice, którzy uczą swoje dzieci w domu.

Arson.pl — karty z zabawami i ćwiczeniami logopedycznymi

Warto także zaopatrzyć się w karty ćwiczeń logopedycznych „Percepcja wzrokowa”, które przeznaczone są dla dzieci szkolnych i młodzieży z zaburzeniami percepcji wzrokowej, ale także dla dzieci szkolnych i młodzieży z zaburzeniami percepcji wzrokowej, ale także dla dzieci prawidłowo rozwijających się, które chcą udoskonalić umiejętności wzrokowe. Stosowane w logopedii ćwiczenia mają na celu:

 •       poprawę spostrzegania i różnicowania elementów
 •       usprawnienie pamięci wzrokowej
 •       rozwijanie umiejętności dokonywania analizy i syntezy obrazów
 •       usprawnienie logicznego myślenia
 •       poprawę orientacji przestrzennej
 •       usprawnianie umiejętności koncentracji.

Zestaw składa się z 12 atematycznych elementów wzorcowych, do których zostało ułożonych 80 zadań o zróżnicowanej formie i poziomie trudności, co gwarantuje wszechstronną stymulację percepcji wzrokowej. Ćwiczenia mogą być wykorzystane jako pomoc terapeutyczna w gabinetach logopedycznych, w przedszkolach i szkołach, a także w pracy z dzieckiem w domu.

Przygotowaliśmy także „Ćwiczenia pamięci”, które stymulują procesy koncentrowania uwagi na docierających bodźcach oraz zapamiętywania i odtwarzania niezbędnych informacji. Karty ćwiczeń zostały opracowane na podstawie najnowszych doniesień neurobiologicznych. Stymulują mechanizmy prawo i lewo półkulowe oraz wpływają na integrację pracy obu półkul mózgowych. Zestaw zawiera 20 plansz z kolorowymi rysunkami, 36 plakietek oraz instrukcję do wykonywania ćwiczeń usprawniających pamięć. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą materiałów do ćwiczeń logopedycznych odpowiednich dla 2-, 3-, 4-, 5-, 6-latków, a także starszych dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl