Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
  • od
    do

Ćwiczenia językowe dla dzieci

Rozwój mowy u dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach jego życia, przebiega niezwykle dynamicznie. Jeśli chcesz pomóc maluchowi poprawnie nazywać otaczającą go rzeczywistość, zdecyduj się na zestawy dydaktyczne, jakie znajdziesz w tej kategorii.

Nauka języka przez zabawę - ćwiczenia językowe dla dzieci

Decydując się na zestawy edukacyjne, jakie przygotowaliśmy z myślą o Twoim maluchu, nie tylko uświadomisz dziecku, że konkretne słowo oznacza konkretną rzecz lub czynność, ale również nauczysz je prawidłowo używać zwrotów „przedtem”, „teraz”, „potem” oraz rozróżniać rodzaje rzeczowników - męski, żeński i nijaki. Zestawy ćwiczeń językowych dla przedszkolaków i starszych dzieci zawierają plansze i plakietki, dzięki którym maluch nauczy się rozumienia pytań i udzielania odpowiedzi oraz stanowią wstęp do czytania globalnego i zapamiętywania wyrażeń dwuwyrazowych. Przygotowane propozycje sprawdzą się w placówkach edukacyjnych i gabinetach logopedycznych. Proponowana tematyka obejmuje kolory, miejsce zamieszkania, części ciała ludzi oraz zwierząt.

Ćwiczenia językowe

Zestaw Co ma? Jaki ma kolor? Zestaw Co ma? Jaki ma kolor?
Producent: Arson
Cena: 28,00 zł
szt
zobacz więcej
Zestaw Czyja głowa? Czyj ogon? Zestaw Czyja głowa? Czyj ogon?
Producent: Arson
Cena: 39,00 zł
szt
zobacz więcej
Zestaw Gdzie mieszka? Co lubi? Zestaw Gdzie mieszka? Co lubi?
Producent: Arson
Cena: 26,00 zł
szt
zobacz więcej
Zestaw Historyjki obrazkowe Zestaw Historyjki obrazkowe
Producent: Arson
Cena: 38,00 zł
szt
zobacz więcej
Zestaw Ten, Ta, To Zestaw Ten, Ta, To
Producent: Arson
Cena: 32,00 zł
szt
zobacz więcej

Co zrobić, aby dziecko zaczęło mówić — ćwiczenia językowe

Nauka mowy u dzieci jest sprawą indywidualną, a maluchy zaczynają mówić w różnym tempie. Przyjmuje się, że pierwsze zdania i wypowiedzi dwuwyrazowe dzieci zaczynają tworzyć zazwyczaj około drugiego roku życia, jednak tempo każdego malucha jest inne i proces ten, w zależności od naturalnych predyspozycji dziecka może przebiegać inaczej. Jeśli chcesz zachęcić swoje dziecko do mówienia, możesz wykonywać z nim różnego rodzaju ćwiczenia językowe. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pomocy dydaktycznych w formie ćwiczeń wspierających rozwój mowy u dzieci.

Ćwiczenia językowe — nauka mówienia przez zabawę

Codzienna zabawa z naszym dzieckiem jest idealnym momentem do stymulacji rozwoju mowy maluszka. Spędzając wspólnie czas, możemy czytać dziecku książeczki, opowiadać lub śpiewać.

Historyjki obrazkowe to świetny sposób na naukę nowych słów i wyrażeń. Są one również idealne do ćwiczenia umiejętności mówienia.

Chcesz, aby Twoje dziecko więcej mówiło? Wchodź z nim w dialog

Słuchanie i wchodzenie w dialog z maluchem ma ogromny wpływ na rozwój jego mowy. Aby zachęcić dziecko do rozmowy, trzeba uważnie go słuchać i dać mu przestrzeń do samodzielnego wypowiadania zdań. Aktywna rozmowa z malcem nie tylko zachęca go do mówienia, ale także uczy go wchodzenia w interakcje społeczne i daje mu poczucie bycia ważnym i zauważonym. Nawet jeśli maluch ma problemy z wyraźnym mówieniem, aktywnie wchodźmy z nim w dialog i pokazujmy, że to, co do nas mówi, jest dla nas ważne. Jeżeli chcesz wesprzeć malucha w nauce mowy możesz kupić mu obrazki w formie ćwiczeń do nauki mowy dla dzieci.

Jakie zabawy stymulują rozwój mowy u dzieci?

Każdego dnia Ty i Twoje dziecko macie okazję do wzajemnego stymulowania i ćwiczenia swojej mowy. W jaki sposób może się to odbywać? Ćwiczenia oddechowe takie jak dmuchanie baniek czy picie ze słomki pomagają rozwinąć mięśnie, które są potrzebne do prawidłowego mówienia. Zabawa klockami, czy rysowanie to ćwiczenia, które  również przynoszą korzyści dla  rozwoju umysłowego maluszka. Za rozwój mowy i języka odpowiedzialna jest lewa strona mózgu. Świetnym pomysłem na stymulację tego obszaru będą zabawy związane z dopasowywaniem i segregacją (na przykład kształtów, kolorów lub liczb).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl