Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków

Zestawy do nauki liczenia dla dzieci - czy warto je kupować?

Zestawy do nauki liczenia dla dzieci - czy warto je kupować?

Ćwiczenia matematyczne powinny być przyjazne, aby zaangażowały dziecko w naukę i zaowocowały przyswojeniem wiedzy. Najlepiej jak będą miały formę gry lub zabawy. Warto zaopatrzyć się w specjalne zestawy dydaktyczne do nauki liczenia.

 

Ćwiczenia matematyczne – dlaczego są ważne?

Matematyka jest nazywana królową nauk. Bez wiedzy matematycznej trudno poradzić sobie we współczesnym świecie. Dlatego nauka liczenia i mierzenia wprowadzana jest już w przedszkolach. Również rodzice starają się uczyć swoje dzieci matematyki.

Ćwiczenia matematyczne dla małych dzieci powinny być przyjazne. Najlepiej, jeśli będą miały formę gry lub zabawy. W ten sposób będą nie tylko chętniej angażować najmłodszych w naukę, ale także przyczynią się przyswojenia zdobytej wiedzy. Bo które dziecko nie lubi się bawić lub grać?

 

Ćwiczenia matematyczne dla dzieci

Pedagodzy prowadzący edukację matematyczną w przedszkolach i szkołach podstawowych kładą szczególny nacisk na gry i zabawy, które nie tylko kształtują umiejętności matematyczne, ale dodatkowo uczą dzieci funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Niezwykle ważne jest, aby zadania do rozwiązania były dostosowanie do możliwości dzieci. Nie mogą być ani zbyt proste, ani zbyt trudne. Pierwsze nie będą wiały wartości edukacyjnej, a drugie będą zniechęcać do nauki. Istotne jest także, aby nie trwały zbyt długo. Nawet najbardziej angażująca zabawa, ale trwająca zbyt długo, może znudzić.

Zadania arytmetyczne należą do najczęściej wprowadzanych przez nauczycieli ćwiczeń matematycznych dla dzieci. Zwykle mają formę zadań rysunkowych lub tekstowych. Przykładowo, dzieci otrzymują karty pracy z różnymi rysunkami, a następnie mają policzyć znajdujące się na nich obiekty. Do pomocy w liczeniu obiektów mogą posłużyć drobne przedmioty, jak na przykład guziki. Odtwarzając obiekty z rysunku za pomocą guzików dzieciom będzie łatwiej dokonać obliczeń. Ze starszymi dziećmi można rozwiązywać zadania z treścią. Najczęściej jest to historyjka kończąca się pytaniem. Aby udzielić na nie odpowiedzi, dzieci muszą przeanalizować zawarte w historyjce informacje.

 

Jakie ćwiczenia z matematyki dla dzieci można robić w domu?

Ćwiczenia z matematyki dla dzieci mogą z powodzeniem przeprowadzać rodzice. Warto wykorzystywać różne sytuacje życiowe jako okazję do ćwiczenia umiejętności liczenia. Przykładowo, organizując dziecku imprezę urodzinową, warto je zachęcić, aby samo nakryło do stołu. W tym celu będzie musiało policzyć, ile gości przyjdzie oraz ile talerzyków i sztućców przygotować.

Ćwiczenia matematyczne można także rozwiązywać z użyciem pomocy dydaktycznych dostępnych w naszym sklepie. Aby nauczyć dziecko liczebników porządkowych (odpowiadają na pytanie która? który? które z kolei?), warto kupić specjalny zestaw dydaktyczny, zawierający różne elementy obrazkowe i etykiety opisowe. Zestawy zawierają opisy przykładowych ćwiczeń, jakie można wykonywać z dziećmi.

Podobne zestawy można kupić do nauki mnożenia i dzielenia oraz dokonywania prostych obliczeń na zbiorach

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl