Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków

Wyposażenie gabinetu logopedycznego

Wyposażenie gabinetu logopedycznego

Gabinet logopedyczny, to szczególne miejsce, w którym specjaliści pomagają poprawić umiejętności komunikacyjne. Aby wykonać prace, która będzie przynosiła efekty, a jednocześnie była przyjemna, potrzebne jest wiele urządzeń i materiałów. Logopeda korzysta z różnych narzędzi i technologii, aby pomóc w ocenie, diagnozie i rehabilitacji osób zarówno młodych, jak i starszych. Niezależnie od tego, czy chodzi o ocenę komunikacji i motoryki jamy ustnej, monitorowanie rozwoju języka poprzez mowę i funkcje poznawcze, czy ocenę zdolności połykania, dostępne narzędzia i technologie logopedyczne są tak wszechstronne, jak sama dziedzina. 

Jak wyposażyć gabinet logopedyczny?

Nie potrzeba wielu materiałów do skutecznej terapii mowy i języka, ale istnieją narzędzia, które mogą 

  1. A) ułatwić pracę logopedy
  2. B) poprowadzić, gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie

 

Lata praktyki logopedów, pozwoliły wymyślić im narzędzi i zasoby, które najlepiej pomagają dzieciom i dorosłym oraz ułatwiają pracę logopedom. Jedne z nich są droższe, inne tańsze. Warto wybrać takie, które najczęściej się sprawdzają w danym gabinecie i przynoszą najwięcej korzyści. 

Tablet 

Tablet może służyć do różnych celów. Jest to bardzo wszechstronne narzędzie do terapii i innych zadań związanych z logopedią. Oprogramowanie logopedyczne, używane jest przez logopedów do pomocy pacjentom z problemami z mową. Aplikacja logopedyczna zawiera szereg działań i gier, które pomagają pacjentom ćwiczyć mowę i poprawiać ich umiejętności mówienia. Aplikacja jest przeznaczona do wykorzystania przez logopedów podczas sesji logopedycznej. Pacjenci mogą również korzystać z aplikacji samodzielnie, w domu, aby ćwiczyć mowę. 

Książki

Książki to doskonałe narzędzie terapeutyczne, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oferujemy szeroki wybór książek specjalnie zaprojektowanych, aby pomóc poprawić mowę i umiejętności komunikacyjne. Doskonale sprawdzają się zarówno w gabinecie logopedycznym, jak również, dla rodziców, do pomocy swoim dzieciom. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wymowę swojego dziecka, czy poszerzyć jego słownictwo, nasze książki logopedyczne mogą zrobić wielką różnicę. 

Biała tablica

Tradycyjna tablica może być także kluczowym narzędziem logopedycznym. Można na niej zapisywać pomysły, rysować obrazki lub pomóc w wyjaśnianiu pojęć.

Gry i zabawy

Edukacyjne gry pomagają w zabawie łączyć naukę. Stworzone z myślą o wspomaganiu młodych ludzi, wspomagają walkę z konkretnymi dysfunkcjami. Stanowią doskonałe uzupełnienie terapii dysgrafii oraz dysleksji. Wpływają zarówno na rozwój lewej i prawej półkuli.

Karty ćwiczeń

Karty ćwiczeń logopedycznych doskonale sprawdzają się zarówno przy pracy z dziećmi, jak i z dorosłymi. Profesjonalnie przygotowane materiały sprawdzają się przy pracy z różnymi zaburzeniami. 

Magiczna różdżka

Nie możemy powiedzieć, gdzie zdobyć prawdziwą magiczną różdżkę, ale różdżka logopedyczna to doskonałe narzędzie. Uczniowie są gotowi bardzo ciężko pracować, aby mieć szansę na użycie różdżki magnetycznej.

 

W zależności od specyfiki gabinetu warto zaopatrzyć się w akcesoria, które będą do tego odpowiednie. Nie ma jednej dobrej techniki terapii logopedii. Warto znaleźć swój złoty środek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl