Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
  • Telefony: tel./fax 12 649-21-31 od pn-pt w godz. 9.00-16.00
  • E-mail: biuro@arson.pl

Jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać?

Każde dziecko potrzebuje atrakcyjnych zabawek, które pozwolą mu spędzać miło czas. Dobrze by było, aby jednocześnie rzeczy te mogły czegoś nauczyć, a nie tylko służyły rozrywce. Szukając tego rodzaju przedmiotów, warto rozeznać się w tym, co oferują sklepy i na tej podstawie podjąć decyzję, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać. Poniżej przedstawiamy kilka przemyślanych propozycji.

Nauka czytania

Dwa lata to dobry czas, aby rozpocząć naukę czytania. Oczywiście, jeśli nie zrobiliście tego ze swoim dzieckiem wcześniej. Gdy szukasz zabawki edukacyjnej dla dwulatka, to z pewnością dobrym pomysłem będą karty edukacyjne do nauki czytania. Pozwalają one nie tylko kojarzyć słowa z konkretnymi czynnościami, ale także opanowywać proste słowa, a następnie całe zdania. Działa to w ten sposób, że dziecko uczy się schematu wizualnego każdego zdania, kojarzy je z odpowiednim obrazkiem i potrafi później powtórzyć i rozpoznać dane słowo. Metoda ta sprawdza się już u maluszków, które dopiero uczą się mówić. A to dlatego, że zamiast mówić, malec może wskazywać swoją odpowiedź. Całość przebiega w formie zabawy, która angażuje rodzica i dziecko, a to oznacza, że spędzacie czas wspólnie. Kilka minut każdego dnia, kilkanaście powtórzeń i zobaczysz efekty.

Zabawki edukacyjne dla 2-latka

Naukę czytania warto połączyć z nauką liter. Gdy podarujesz swojemu dziecku drewniany ruchomy alfabet, będzie ono mogło poznawać literki i układać je w słowa. Początkowo możesz oczywiście pracować razem z dzieckiem, wskazywać mu konkretne wyrazy, ale warto też zachęcać malucha do samodzielnej pracy. Równie dobrym przykładem zabawki edukacyjnej dla 2-latka są karty pracy, w których maluch trenuje rysowanie szlaczków i znaków. Wszelkie książki edukacyjne tego typu dostępne są w specjalistycznych księgarniach, w których asortyment przygotowują specjaliści i nauczyciele.

Zestawy do kategoryzowania

Małe dzieci z wielką chęcią sięgają po wszystko, co kolorowe i służy do układania. Dlatego właśnie dobrym przykładem zabawki edukacyjnej dla 2-latka są wszelkiego typu zestawy do kategoryzowania. W tym celu świetnie sprawdzają się figury geometryczne. Tego rodzaju zabawa pozwala dzieciom odkryć, że w świecie rządzi porządek, zbiory i części wspólne. Za pomocą elementów mogą dostrzegać różnice pomiędzy poszczególnymi elementami, a także braki. Kolorowe zestawy to też pole do popisu dla dziecięcej kreatywności, która w tym wieku nie zna jeszcze granic ani ograniczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl