Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków

Jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać?

Jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać?

Każde dziecko potrzebuje atrakcyjnych zabawek, które pozwolą mu spędzać miło czas. Dobrze by było, aby jednocześnie rzeczy te mogły czegoś nauczyć, a nie tylko służyły rozrywce. Szukając tego rodzaju przedmiotów, warto rozeznać się w tym, co oferują sklepy i na tej podstawie podjąć decyzję, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać. Poniżej przedstawiamy kilka przemyślanych propozycji.

Nauka czytania dla 2-latka

Dwa lata to dobry czas, aby rozpocząć naukę czytania. Oczywiście, jeśli nie zrobiliście tego ze swoim dzieckiem wcześniej. Gdy szukasz zabawki edukacyjnej dla dwulatka, to z pewnością dobrym pomysłem będą karty edukacyjne do nauki czytania. Pozwalają one nie tylko kojarzyć słowa z konkretnymi czynnościami, ale także opanowywać proste słowa, a następnie całe zdania. Działa to w ten sposób, że dziecko uczy się schematu wizualnego każdego zdania, kojarzy je z odpowiednim obrazkiem i potrafi później powtórzyć i rozpoznać dane słowo. Metoda ta sprawdza się już u maluszków, które dopiero uczą się mówić. A to dlatego, że zamiast mówić, malec może wskazywać swoją odpowiedź. Całość przebiega w formie zabawy, która angażuje rodzica i dziecko, a to oznacza, że spędzacie czas wspólnie. Kilka minut każdego dnia, kilkanaście powtórzeń i zobaczysz efekty.

Zabawki edukacyjne dla 2-latka

Naukę czytania warto połączyć z nauką liter. Gdy podarujesz swojemu dziecku drewniany ruchomy alfabet, będzie ono mogło poznawać literki i układać je w słowa. Początkowo możesz oczywiście pracować razem z dzieckiem, wskazywać mu konkretne wyrazy, ale warto też zachęcać malucha do samodzielnej pracy. Równie dobrym przykładem zabawki edukacyjnej dla 2-latka są karty pracy, w których maluch trenuje rysowanie szlaczków i znaków. Wszelkie książki edukacyjne tego typu dostępne są w specjalistycznych księgarniach, w których asortyment przygotowują specjaliści i nauczyciele.

Zestawy do kategoryzowania

Małe dzieci z wielką chęcią sięgają po wszystko, co kolorowe i służy do układania. Dlatego właśnie dobrym przykładem zabawki edukacyjnej dla 2-latka są wszelkiego typu zestawy do kategoryzowania. W tym celu świetnie sprawdzają się figury geometryczne. Tego rodzaju zabawa pozwala dzieciom odkryć, że w świecie rządzi porządek, zbiory i części wspólne. Za pomocą elementów mogą dostrzegać różnice pomiędzy poszczególnymi elementami, a także braki. Kolorowe zestawy to też pole do popisu dla dziecięcej kreatywności, która w tym wieku nie zna jeszcze granic ani ograniczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl