Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków

Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, by były użyteczne?

Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, by były użyteczne?

Gdy na świat przychodzi małe dziecko, rodzice i dziadkowie starają się podarować mu wszystko, czego potrzebuje. Kupują najlepsze ubranka, wygodną i miękką pościel, a także całą masę kolorowych zabawek. Wszystko po to, by już od pierwszego dnia uczynić życie maluszka szczęśliwym. By wybierać jedynie wartościowe rzeczy i nie żałować później wydanych pieniędzy warto zastanowić się jakie zabawki dla niemowlaka będą dla niego w ogóle użyteczne.

To, co potrzebne najmłodszym

Bez wątpienia dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy nie potrzebują wielu rzeczy. W początkowym okresie życia w zasadzie głównie śpią, a później powoli rozwijają swoje zmysły. Pierwsze zabawki dla niemowlaka powinny być więc oszczędne w środkach, aby nie pobudzać go aż za bardzo. Wszelkie grające i świecące przedmioty lepiej zostawić na później. Te pierwsze zabawki dla niemowlaka często wymagają zaangażowania rodzica, a to jest właśnie to, co dla malucha najważniejsze. W tym okresie życia potrzebuje on jeszcze poczucia bezpieczeństwa, dlatego ważniejsze od tego, czym się bawicie, ważniejsze że robicie to wspólnie.

Zabawki dla niemowlaka

Gdy już decydujesz się na zakup przedmiotów dla dziecka, wybieraj te, które oprócz zabawy, mogą go czegoś nauczyć. Gdy malec potrafi już samodzielnie siedzieć nic nie stoi na przeszkodzie, by układać z nim puzzle, pokazywać kształty i kolory, a także zachęcać do samodzielnego tworzenia kształtów i zbiorów. Gry edukacyjne i zabawki dla niemowlaka wzbudzają zainteresowanie maluchów, którzy są w stanie opanować pewne umiejętności, mimo młodego wieku. Przed ukończeniem pierwszego roku życia można też zacząć uczyć niemowlaka czytania. Oczywiście polega to bardziej na pokazywaniu obrazków, mówieniu co się na nich dzieje i zachęcania do pokazywania odpowiednich rzeczy. Dziecko uczy się wzrokowo i po kilkunastu powtórzeniach jest w stanie wskazać, który napis na kartce odpowiada danemu słowu.

Zaufane i pewne źródła

Producenci zabawek dla dzieci prześcigają się w pomysłach, które skłonią rodziców do zakupu ich produktów. Tak samo jest z produktami edukacyjnymi. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju artykuły najlepiej kupować w sprawdzonych źródłach i specjalistycznych wydawnictwach. Zabawki dla niemowlaka nie powinny mu bowiem w żaden sposób szkodzić. Materiały przygotowane przez logopedów, psychologów i nauczycieli to z pewnością dobry wybór, dlatego koniecznie sprawdzaj, kto odpowiada za produkt, który chcesz kupić i podarować dziecku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl