Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków

Jakie zabawki będą najlepsze dla rocznego dziecka?

Jakie zabawki będą najlepsze dla rocznego dziecka?

Dzieciństwo to taki specyficzny czas, kiedy dostaje się od życia wiele: miłości, ciepła i zabawy. Nadmiar tego wszystkiego wpływa na rozwój każdego maluszka, dlatego warto zastanowić się i mądrze dobierać rzeczy, którymi obdarowuje się malca. Sprawdź jakie zabawki dla rocznego dziecka będą dla niego najlepsze.

Gry edukacyjne dla malucha

Zabawki dla dzieci powinny nie tylko służyć zabawie, ale i nauce. Dzieciństwo to cudowny czas, w którym mały człowiek chłonie wiedzę jak gąbka, dlatego grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Oczywiście warto zapewnić równowagę, dlatego nie chodzi o to, aby pozbawić dziecko czegokolwiek, co przeznaczone jest dla niego. Pluszaki, samochody, lalki… to jedna strona medalu. Z drugiej znajdują się książeczki i gry edukacyjne. Codzienne czytanie dziecku przez minimum 20 minut dziennie zapewnia jego odpowiedni rozwój. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jakie zabawki będą najlepsze dla rocznego dziecka, wybierz kolorowe karty pracy, które pozwolą powoli opanowywać umiejętność czytania. Plakietki i etykietki z obrazkami pozwalają dopasowywać obrazy z rzeczywistości do ilustracji. W ten sposób malec uczy się rozumieć pytania i udzielać prawidłowej odpowiedzi. Ta świetna zabawa szybko się nie znudzi.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka uczą?

Wszelkie gry i zabawy stymulujące rozwój poszczególnych umiejętności są dla małego dziecka bardzo pożądane. Gdy zastanawiasz się jakie zabawki dla rocznego dziecka sprawdzą się doskonale, warto po nie sięgnąć. Mogą to być puzzle geometryczne, o kilku kolorach i kształtach. Roczne dziecko jest już w stanie samodzielnie dopasowywać do siebie wzory i barwy, co pozwoli mu na tworzenie wzorcowych modeli. Możesz też samemu wybierać i zadawać maluszkowi zadania, ucząc go tym samym rozumienia komunikatów i wykonywania poleceń. W ten sposób można też nauczyć malca kategoryzacji i wyszukiwania części wspólnych we wzorach. Wszelkie zabawy pamięciowe również spełnią swoją rolę. Jest to świetny sposób na naukę i zabawę jednocześnie.

Najważniejszy jest czas

Szukając dla malucha wyjątkowego prezentu warto pamiętać, że najlepszym podarkiem jest czas spędzony wspólnie z nim. Niezależnie od tego, czy będziecie grać w gry, rysować, czytać książki, dla niego najważniejsze jest, że robicie coś razem. Dlatego wybierając zabawki dla rocznego dziecka sięgaj po takie, które umożliwią Ci interakcję z nim. Wspólna zabawa to coś, co nie kosztuje zbyt wiele, a może przynieść zaskakujące rezultaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl