Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
  • Telefony: tel./fax 12 649-21-31 od pn-pt w godz. 9.00-16.00
  • E-mail: biuro@arson.pl
Jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać?

Każde dziecko potrzebuje atrakcyjnych zabawek, które pozwolą mu spędzać miło czas. Dobrze by było, aby jednocześnie rzeczy te mogły czegoś nauczyć, a nie tylko służyły rozrywce. Szukając tego rodzaju przedmiotów, warto rozeznać się w tym, co oferują sklepy i na tej podstawie podjąć decyzję, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać. Poniżej przedstawiamy kilka przemyślanych propozycji.

czytaj całość »
Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, by były użyteczne?

Gdy na świat przychodzi małe dziecko, rodzice i dziadkowie starają się podarować mu wszystko, czego potrzebuje. Kupują najlepsze ubranka, wygodną i miękką pościel, a także całą masę kolorowych zabawek. Wszystko po to, by już od pierwszego dnia uczynić życie maluszka szczęśliwym. By wybierać jedynie wartościowe rzeczy i nie żałować później wydanych pieniędzy warto zastanowić się jakie zabawki dla niemowlaka będą dla niego w ogóle użyteczne.

czytaj całość »
Czy zabawki interaktywne można czymś zastąpić?

Obecna oferta zabawek dla dzieci jest tak ogromna, że można pogubić się w gąszczu tych wszystkich kolorowych, grających przedmiotów. Często, gdy chcesz wybrać coś dla swojego dziecka, albo szukasz prezentu dla kogoś, nie wiesz co wybrać. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zabawki interaktywne są najlepszym rozwiązaniem, warto zastanowić się nad innymi rzeczami. Gry edukacyjne i książeczki z ćwiczeniami uczą naszych milusińskich przydatnych w życiu umiejętności.

czytaj całość »
Jakie zabawki będą najlepsze dla rocznego dziecka?

Dzieciństwo to taki specyficzny czas, kiedy dostaje się od życia wiele: miłości, ciepła i zabawy. Nadmiar tego wszystkiego wpływa na rozwój każdego maluszka, dlatego warto zastanowić się i mądrze dobierać rzeczy, którymi obdarowuje się malca. Sprawdź jakie zabawki dla rocznego dziecka będą dla niego najlepsze.

czytaj całość »
4 okresy w rozwoju mowy u dziecka

Rozwój mowy u dziecka to długotrwały i wieloetapowy proces, na którego tempo ma wpływ wiele różnych czynników. Warto wiedzieć, jaki jest prawidłowy jego przebieg i na co zwrócić uwagę, żeby upewnić się, że maluch jest na dobrej drodze do prawidłowego mówienia.

czytaj całość »
3 przykłady ćwiczeń dla dzieci z autyzmem

Praca z dziećmi autystycznymi nie kończy się wraz z przekroczeniem progu terapeuty. Wiele ćwiczeń dla dzieci z autyzmem można z powodzeniem przeprowadzać także w domu. Prezentujemy kilka możliwie uniwersalnych przykładów.

czytaj całość »
Do czego przydają się ćwiczenia pamięci słuchowej?

Coraz częściej dzieci, które trafiają do poradni logopedycznej, wykazują trudności w przetwarzaniu słuchowym. Odpowiednie ćwiczenia pamięci słuchowej są im niezbędne do zapamiętywania wielu rzeczy, w tym powtarzaniu ciągów słów, cyfr, sylab oraz liczb.

czytaj całość »
Układanki lewopółkulowe, czyli mowa zaczyna się w głowie

Są takie dzieci, dla których skupienie się na jednym działaniu przez kilka minut jest ponad ich siły. Doskonałym rozwiązaniem na ich problemy są układanki lewopółkulowe. Dzięki nim łatwiej stymulować tę część mózgu, która odpowiada za szereg naszych aktywności.

czytaj całość »
Od pierwszego krzyku do pierwszego zdania - poznaj kolejne etapy rozwoju mowy dziecka

Chcąc dać dziecku wszystko, daj mu przede wszystkim swój czas i zainteresowanie. Obserwując pociechę każdego dnia, zdecydowanie łatwiej będzie Ci wskazać kolejne etapy rozwoju mowy dziecka. Jeśli dodatkowo odpowiednio zgłębisz wiedzę w tym temacie, bezbłędnie ocenisz poziom komunikacji malucha i ewentualne, związane z nim nieprawidłowości.

czytaj całość »
Czy potrzebujesz gier logopedycznych dla dzieci? Sprawdź!

Dzieci uwielbiają grać w gry. Coraz więcej terapeutów wprowadza je do swojego warsztatu pracy. Prawdziwymi mistrzami gier są logopedzi. Specjaliści od prawidłowego rozwoju mowy chcąc zachęcić swoich małych pacjentów do ćwiczeń często sięgają po gry logopedyczne dla dzieci. Oto kilka propozycji, które wpłyną na efektywną terapię oraz zapewnią rozrywkę dziecku.

czytaj całość »
To musisz wiedzieć o ćwiczeniach logopedycznych!

Prawidłowa wymowa to bardzo ważny czynnik, który korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Maluchy, które mówią poprawnie lepiej radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami i łatwiej opanowują nowe umiejętności. Jesteś zaniepokojona wymową swojego dziecka? Koniecznie skonsultuj się z logopedą. Możesz też wykonywać niektóre ćwiczenia logopedyczne w domu i w ten sposób stymulować prawidłowy rozwój mowy dziecka.

czytaj całość »
Znaczenie zajęć logopedycznych z dzieckiem autystycznym

Znaczenie zajęć logopedycznych z dzieckiem autystycznym

Problemy z mówieniem oraz braki w umiejętności komunikacji, to najczęstsze problemy występujące w chorobach ze spektrum autyzmu. Terapia dzieci powinna być wielotorowa i obejmować pracę z różnymi specjalistami. Wśród nich konieczne są zajęcia logopedyczne z dzieckiem autystycznym. Logopeda, który zazwyczaj kojarzy nam się najczęściej z pomocą w korygowaniu wad wymowy, w przypadku dziecka autystycznego odgrywa dużo większą rolę. Wspomaga on między innymi naukę umiejętności interpersonalnych.

czytaj całość »
Ćwiczenia słuchu fonematycznego dla młodszych i starszych dzieci

Ćwiczenia słuchu fonematycznego dla młodszych i starszych dzieci

Fonemy to najmniejsze elementy mowy. Dzięki słuchowi fonematycznemu potrafimy prawidłowo je rozróżniać. Co dzieje się jednak kiedy następuje zaburzenie tej funkcji? Dziecko z zaburzonym słuchem fonematycznym słyszy prawidłowo, jednak ma problem z analizą zasłyszanych dźwięków.  W takim przypadku niezbędne są ćwiczenia słuchu fonematycznego gdyż te deficyty mogą w przyszłości prowadzić m.in. do dysleksji i dysgrafii.

czytaj całość »
Rozwijanie pamięci słuchowej u dzieci

Rozwijanie pamięci słuchowej u dzieci

Pamięć słuchowa pozwala rozumieć i zapamiętywać ciągi słów, liczb, cyfr i sylab. Niestety coraz częściej zauważalne są jej zaburzenia, szczególnie u małych dzieci. Aby ją rozwijać, czyli zwiększyć jej poziom, można stosować różnego rodzaju ćwiczenia pamięci słuchowej, znacznie usprawniające zmysły. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

czytaj całość »
Skuteczne metody efektywnego uczenia się

Skuteczne metody efektywnego uczenia się

Coraz szybsze tempo życia skłania do rozwoju wielu dziedzin naszego życia. Staramy się coraz lepiej gospodarować swoim czasem, którego nie mamy zbyt wiele. Doba nie jest z gumy, a rzeczy, które chcielibyśmy wykonać w ciągu jednego dnia stale się mnożą. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkie metody efektywnego uczenia się, które pozwalają uczniom szybciej i lepiej przyswajać wiedzę. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl