Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
  • Telefony: tel./fax 12 649-21-31 od pn-pt w godz. 9.00-16.00
  • E-mail: biuro@arson.pl
Jak szybko nauczyć się wymawiać r?

Nauka mówienia, czytania i pisania nie przychodzi łatwo. Jednak każde dziecko, prędzej czy później opanuje wszystkie umiejętności. W trakcie kształcenia mogą pojawić się problemy logopedyczne, które dobrze jest od razu eliminować. Pomogą w tym ćwiczenia adekwatne do problemu. Sprawdź, jak szybko można nauczyć się wymawiać r.

czytaj całość »
Jak pomóc dziecku w nauce czytania? Proste metody do stosowania w domu

Każde dziecko pragnie szybko nauczyć się mówić, aby móc w pełni komunikować się z najbliższymi. Z czytaniem i pisaniem nie idzie już tak gładko, dziecko bowiem jeszcze nie wie, jak bardzo przydatne są te umiejętności. Z czasem każdy maluch je opanuje, jednak są sposoby, które znacznie je ułatwią i przyspieszą cały proces. Jak pomóc dziecku w nauce czytania?

czytaj całość »
Popularne ćwiczenia korekcyjne dla dzieci, które poprawiają wymowę

Od chwili narodzin dziecka, każdy rodzic czeka na moment, w którym jego pociecha wypowie pierwsze słowo. Później idzie to już lawinowo i w mgnieniu oka maluch potrafi opowiadać historie, często wykorzystując do tego tylko sobie znane skróty i słowa. Rodzice, jako najbliżsi opiekunowie, także znają te określenia. Z czasem część z nich zanika, dziecko mówi coraz wyraźniej i wydaje się, że wszystko idzie dobrze. Do czasu, aż pierwsza wizyta u logopedy nie skoryguje naszego myślenia i nie okaże się, że nie jest tak różowo. Przedstawiamy dziś popularne ćwiczenia korekcyjne dla dzieci, które pozwolą rozwijać aparat mowy i poprawią sposób, w jaki dziecko komunikuje się z otoczeniem.

czytaj całość »
Układanie wyrazów z liter to świetny sposób na naukę czytania!

Małe dzieci chłoną informację jak gąbka wodę. Warto wykorzystać pierwsze lata ich życia, aby nauczyć malucha jak najwięcej. Naukę czytania i oswajanie się z literami można rozpocząć o wiele wcześniej, niż Ci się wydaje. Pomocne w tym będą tabliczki z obrazkami i sylabami, które stymulują umysł do pracy i kojarzenia konkretnych czynności z ich nazwami. Jak rozpocząć naukę układania wyrazów z liter?

czytaj całość »
Jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać?

Każde dziecko potrzebuje atrakcyjnych zabawek, które pozwolą mu spędzać miło czas. Dobrze by było, aby jednocześnie rzeczy te mogły czegoś nauczyć, a nie tylko służyły rozrywce. Szukając tego rodzaju przedmiotów, warto rozeznać się w tym, co oferują sklepy i na tej podstawie podjąć decyzję, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka wybrać. Poniżej przedstawiamy kilka przemyślanych propozycji.

czytaj całość »
Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, by były użyteczne?

Gdy na świat przychodzi małe dziecko, rodzice i dziadkowie starają się podarować mu wszystko, czego potrzebuje. Kupują najlepsze ubranka, wygodną i miękką pościel, a także całą masę kolorowych zabawek. Wszystko po to, by już od pierwszego dnia uczynić życie maluszka szczęśliwym. By wybierać jedynie wartościowe rzeczy i nie żałować później wydanych pieniędzy warto zastanowić się jakie zabawki dla niemowlaka będą dla niego w ogóle użyteczne.

czytaj całość »
Czy zabawki interaktywne można czymś zastąpić?

Obecna oferta zabawek dla dzieci jest tak ogromna, że można pogubić się w gąszczu tych wszystkich kolorowych, grających przedmiotów. Często, gdy chcesz wybrać coś dla swojego dziecka, albo szukasz prezentu dla kogoś, nie wiesz co wybrać. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zabawki interaktywne są najlepszym rozwiązaniem, warto zastanowić się nad innymi rzeczami. Gry edukacyjne i książeczki z ćwiczeniami uczą naszych milusińskich przydatnych w życiu umiejętności.

czytaj całość »
Jakie zabawki będą najlepsze dla rocznego dziecka?

Dzieciństwo to taki specyficzny czas, kiedy dostaje się od życia wiele: miłości, ciepła i zabawy. Nadmiar tego wszystkiego wpływa na rozwój każdego maluszka, dlatego warto zastanowić się i mądrze dobierać rzeczy, którymi obdarowuje się malca. Sprawdź jakie zabawki dla rocznego dziecka będą dla niego najlepsze.

czytaj całość »
4 okresy w rozwoju mowy u dziecka

Rozwój mowy u dziecka to długotrwały i wieloetapowy proces, na którego tempo ma wpływ wiele różnych czynników. Warto wiedzieć, jaki jest prawidłowy jego przebieg i na co zwrócić uwagę, żeby upewnić się, że maluch jest na dobrej drodze do prawidłowego mówienia.

czytaj całość »
3 przykłady ćwiczeń dla dzieci z autyzmem

Praca z dziećmi autystycznymi nie kończy się wraz z przekroczeniem progu terapeuty. Wiele ćwiczeń dla dzieci z autyzmem można z powodzeniem przeprowadzać także w domu. Prezentujemy kilka możliwie uniwersalnych przykładów.

czytaj całość »
Do czego przydają się ćwiczenia pamięci słuchowej?

Coraz częściej dzieci, które trafiają do poradni logopedycznej, wykazują trudności w przetwarzaniu słuchowym. Odpowiednie ćwiczenia pamięci słuchowej są im niezbędne do zapamiętywania wielu rzeczy, w tym powtarzaniu ciągów słów, cyfr, sylab oraz liczb.

czytaj całość »
Układanki lewopółkulowe, czyli mowa zaczyna się w głowie

Są takie dzieci, dla których skupienie się na jednym działaniu przez kilka minut jest ponad ich siły. Doskonałym rozwiązaniem na ich problemy są układanki lewopółkulowe. Dzięki nim łatwiej stymulować tę część mózgu, która odpowiada za szereg naszych aktywności.

czytaj całość »
Od pierwszego krzyku do pierwszego zdania - poznaj kolejne etapy rozwoju mowy dziecka

Chcąc dać dziecku wszystko, daj mu przede wszystkim swój czas i zainteresowanie. Obserwując pociechę każdego dnia, zdecydowanie łatwiej będzie Ci wskazać kolejne etapy rozwoju mowy dziecka. Jeśli dodatkowo odpowiednio zgłębisz wiedzę w tym temacie, bezbłędnie ocenisz poziom komunikacji malucha i ewentualne, związane z nim nieprawidłowości.

czytaj całość »
Czy potrzebujesz gier logopedycznych dla dzieci? Sprawdź!

Dzieci uwielbiają grać w gry. Coraz więcej terapeutów wprowadza je do swojego warsztatu pracy. Prawdziwymi mistrzami gier są logopedzi. Specjaliści od prawidłowego rozwoju mowy chcąc zachęcić swoich małych pacjentów do ćwiczeń często sięgają po gry logopedyczne dla dzieci. Oto kilka propozycji, które wpłyną na efektywną terapię oraz zapewnią rozrywkę dziecku.

czytaj całość »
To musisz wiedzieć o ćwiczeniach logopedycznych!

Prawidłowa wymowa to bardzo ważny czynnik, który korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Maluchy, które mówią poprawnie lepiej radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami i łatwiej opanowują nowe umiejętności. Jesteś zaniepokojona wymową swojego dziecka? Koniecznie skonsultuj się z logopedą. Możesz też wykonywać niektóre ćwiczenia logopedyczne w domu i w ten sposób stymulować prawidłowy rozwój mowy dziecka.

czytaj całość »
Znaczenie zajęć logopedycznych z dzieckiem autystycznym

Znaczenie zajęć logopedycznych z dzieckiem autystycznym

Problemy z mówieniem oraz braki w umiejętności komunikacji, to najczęstsze problemy występujące w chorobach ze spektrum autyzmu. Terapia dzieci powinna być wielotorowa i obejmować pracę z różnymi specjalistami. Wśród nich konieczne są zajęcia logopedyczne z dzieckiem autystycznym. Logopeda, który zazwyczaj kojarzy nam się najczęściej z pomocą w korygowaniu wad wymowy, w przypadku dziecka autystycznego odgrywa dużo większą rolę. Wspomaga on między innymi naukę umiejętności interpersonalnych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl