Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
  • od
    do

Pomoce do nauki czytania

Umiejętność czytania jest nieodzowna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka w otaczającym go świecie. Przygotowaliśmy wyjątkowe zeszyty ćwiczeń umożliwiające naukę czytania poprzez zabawę. Łączą one w sobie przesłanie terapeutyczne i ogólnorozwojowe z możliwością doskonałego, wspólnego spędzania czasu. Program został przygotowany specjalnie dla przedszkolaków oraz uczniów klas zerowych, aby wspomóc ich w trudnych, początkowych fazach nauki. Pomaga on również zdiagnozować wczesnoszkolne problemy dyslektyczne oraz dysgraficzne.

Nauka czytania — karty pracy / ćwiczenia 

Nasze zeszyty zostały opracowane tak, aby pomagać w pracy pedagogom, logopedom, terapeutom oraz nauczycielom. Książeczki są jednak przygotowane w taki sposób, aby również rodzice mogli korzystać z nich podczas pracy z dzieckiem w domu. Stanowią one doskonały materiał do pracy z dziećmi zagrożonymi dysleksją oraz dysgrafią, jak również do wspierania pociech z zaburzeniami komunikacyjnymi. Ćwiczenia i zabawy zawarte w książeczkach pomogą zapamiętać oraz utrwalić zdobytą wiedzę. Zdobywanie i podnoszenie umiejętności, szczególnie w formie zabawy, będzie przyjemne, łatwe i niezwykle satysfakcjonujące dla dziecka.

Nauka czytania

SAMOGŁOSKI - Zeszyt ćwiczeń 1 SAMOGŁOSKI - Zeszyt ćwiczeń 1
Producent: Arson
Cena: 10,50 zł
egz.
zobacz więcej
SAMOGŁOSKI - Zeszyt ćwiczeń 2 SAMOGŁOSKI - Zeszyt ćwiczeń 2
Producent: Arson
Cena: 10,50 zł
egz.
zobacz więcej
SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 1 SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 1
Producent: Arson
Cena: 13,00 zł
egz.
zobacz więcej
SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 2 SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 2
Producent: Arson
Cena: 13,00 zł
szt.
zobacz więcej
SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 3 SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 3
Producent: Arson
Cena: 12,50 zł
egz.
zobacz więcej
SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 4 SYLABY - Zeszyt ćwiczeń 4
Producent: Arson
Cena: 12,50 zł
egz.
zobacz więcej

Nauka czytania — ćwiczenia

Umiejętność czytania jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka w otaczającym go świecie. Rozwija umiejętności intelektualne, doskonali pamięć, stymuluje wyobraźnię, poszerza słownictwo. Ponadto wpływa na kompetencje komunikacyjne, a także pomaga zrozumieć otaczający świat. To właśnie z książek dzieci dowiadują się, jak wyrażać myśli, uczucia oraz jak rozumieć postępowania innych osób. Za sprawą lektur zdobywają wiedzę o innych krajach i kulturach, a także uczą się historii, geografii etc.

Jak mawiał Aleksander Puszkin – czytanie jest najlepszym sposobem uczenia się. Opanowanie umiejętności czytania w dzieciństwie ma ogromny wpływ na rozwój dziecka w przyszłości. Większość problemów z nauką wynika bowiem z braku zdolności do czytania ze zrozumieniem. Zdaniem ekspertów naukę czytania najlepiej rozpocząć już w 12. miesiącu życia, a potem sukcesywnie i regularnie ją rozwijać. Jak to zrobić?

Arson.pl — ćwiczenia do nauki czytania

W naszym sklepie można kupić wyjątkowe ćwiczenia do nauki czytania, które uczą poprzez zabawę. Jak wiadomo, zdobywanie umiejętności w formie zabawy jest niezwykle satysfakcjonujące dla dziecka. Sprzedawane przez nas karty pracy do nauki czytania łączą w sobie przesłanie terapeutyczne i ogólnorozwojowe z możliwością wspólnego spędzania czasu.

Dodatkowo nasze ćwiczenia czytania zostały specjalne przygotowane dla przedszkolaków oraz uczniów klas zerowych, aby wspomóc ich w trudnych, początkowych fazach nauki. Stworzono je także z myślą o nauczycielach, logopedach, terapeutach, a także rodzicach pragnących uczyć swoje dzieci w domu. Co więcej, ćwiczenia do nauki czytania Arson pomagają zdiagnozować wczesnoszkolne problemy dyslektyczne oraz dysgraficzne. Stanowią także doskonały materiał do pracy z dzieci, mającymi zaburzenia komunikacyjne.

Uczenie czytania z Arson

W sklepie arson.pl można kupić wyjątkowe ćwiczenia pomocne w nauce czytania. Pierwsze lekcje warto rozpocząć od nauki samogłosek. Zachęcamy do zakupu pakietu startowego do nauki czytania i pisania „SAMOGŁOSKI”, dostępnego w dwóch zeszytach ćwiczeń. Książeczki zawierają materiał zgodny z etapami rozwoju mowy dziecka. Dostępne w nich karty pracy przeznaczone do ćwiczeń w czytaniu utrwalają umiejętność czytania samogłosek. Stwarzają one także możliwość zapisywania samogłosek w taki sposób, by dziecko według „prawa pierwszego połączenia” mogło rozpocząć naukę pisania.

W kolejnym etapie nauki warto się zaopatrzyć w zeszyty ćwiczeń „SYLABY”, dostępne w czterech częściach. Dzięki tej serii dziecko zacznie czytać sylaby otwarte, zamknięte, a następnie całe sekwencje.

Po opanowaniu samogłosek i sylab warto przejść do kolejnych książeczek, które wspomagają naukę w szkole. Posiadamy trzy zestawy ćwiczeń:

  •     ćwiczenia ogólnorozwojowe materiał atematyczny – w zestawie znajdują się między innymi ćwiczenia, które pomagają rozróżniać kształty,
  •     ćwiczenia ogólnorozwojowe materiał tematyczny – w książeczce można znaleźć między innymi ćwiczenia polegające na wskazywaniu podobieństw i różnic,
  •     ćwiczenia ogólnorozwojowe materiał literowy – w tym zestawie znajdują się ćwiczenia z materiałem literowym, pomagające odróżniać sylaby etc.

Seria książek powstała z myślą o przedszkolakach oraz uczniach zerówek. Zestaw został opracowany tak, aby mogli z niego korzystać nie tylko nauczyciele, ale także rodzice, pragnący uczyć swoje pociechy w domu. Ćwiczenia do nauki czytania stanowią także doskonałą pomoc w codziennej pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacyjnymi oraz zagrożonymi dysleksją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl