Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
  • od
    do

Spostrzeganie wzrokowe — karty pracy / ćwiczenia 

Przygotowane przez naszych specjalistów zeszyty ćwiczeń „Dlaczego tak” pomagają zauważać i tworzyć reguły, wzory i schematy, jakie znajdują się w całym otaczającym nas świecie. Dziecko posiada wrodzoną zdolność zadawania pytań i tworzenia zbiorów, dlatego tak często zadaje pytanie „Dlaczego?”. Udzielane mu odpowiedzi, a także te znalezione samodzielnie, kategoryzuje według swoich zasad, co pomaga w rozumowaniu otaczającej rzeczywistości. Co istotne, nasze ćwiczenia spostrzegania wzrokowego pomagają zwerbalizować to, co dziecko dostrzega, często nieświadomie. Zadania zgromadzone w zeszytach ćwiczeń pomagają zapamiętywać wzory, ułatwiają odszukiwanie brakujących elementów, różnic i podobieństw, wspierają zapamiętywanie układu elementów. W szczególności polecamy je dzieciom zagrożonym dysleksją, ze skrzyżowaną lateralizacją i z trudnościami w nauce języka. Zbiory ćwiczeń spostrzegania wzrokowego można z powodzeniem wykorzystywać w terapii logopedycznej i reedukacyjnej. Przeznaczone są do pracy z dzieckiem w domu, przedszkolu i szkole.

DLACZEGO TAK ?

Spostrzeganie wzrokowe

Nawiązujemy kontakt z otaczającym światem za pomocą naszych pięciu podstawowych zmysłów — wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku. Spostrzeganie odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu człowieka. Rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej sprowadza się do ćwiczenia widzenia. Do poszukiwania i znajdowania wzorców. To sposób na wytrenowanie mózgu, aby zobaczyć, co nie jest od razu oczywiste. Może to pomóc w wyćwiczeniu oczu i mózgu, aby współpracowały ze sobą bardziej efektywnie. Istnieje wiele różnych ćwiczeń, które mogą poprawić percepcję wzrokową, takich jak skupianie się na małych szczegółach, śledzenie obiektów lub identyfikowanie kolorów i kształtów.

Czym jest spostrzeganie wzrokowe?

Spostrzeganie wzrokowe to zdolność widzenia i interpretacji otaczającego świata.To zdolność mózgu do rozumienia tego, co widzą oczy. Definicja percepcji wzrokowej obejmuje nie tylko widzenie; obejmuje również organizowanie i interpretowanie informacji wizualnych. Jest to złożony zestaw umiejętności, który wielu ludzi uważa za pewnik, ale w rzeczywistości jest to jeden z najbardziej wymagających i wysoce rozwiniętych zestawów umiejętności, do których zdolny jest ludzki mózg. Zrozumienie, jak działa percepcja wzrokowa i jak może pomóc lepiej zrozumieć samych siebie, jest skutecznym narzędziem dla osób z problemami spostrzegawczymi. Percepcja wzrokowa pomaga zrozumieć, co dzieje się wokół nas. Ważne jest, aby móc dokładnie postrzegać swoje otoczenie, aby podejmować decyzje i szybko reagować na wydarzenia. Istnieje wiele sposobów na poprawę percepcji wzrokowej, dzięki którym spostrzeganie może ulec znacznej poprawie.

Jak ćwiczyć spostrzeganie wzrokowe?

Każde dziecko w fazie rozwoju powinno być wystawione na szereg praktycznych czynności związanych z percepcją wzrokową. Pomoże to stworzyć dobre podstawy dla umiejętności potrzebnych w późniejszych latach.

Być może zastanawiasz się, jakie czynności są ważne dla prawidłowego rozwoju percepcji wzrokowej. Istnieje wiele sposobów na poprawę umiejętności percepcji wzrokowej. Spostrzeganie wzrokowe karty pracy to najskuteczniejsza metoda ćwiczeń dotyczących percepcji wzrokowej. Karty pomagają rozpoznawać wzory, zapamiętywać układy elementów, odnajdywać różnice i podobieństwa, co poprawia spostrzeganie wzrokowe. Dodatkowo w domu można wykorzystać gry i zabawy wizualne, takie jak: gra w gry pamięciowe, sortowanie przedmiotów, dopasowywanie kolorów, wycinanie i wklejanie kształtów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl