Wydawnictwo Arson, ul. Grażyny 6, 31-217 Kraków
Producent
Cena
  • od
    do

Ćwiczenia słuchowe — płyty z ćwiczeniami

Ćwiczenia słuchowe to bardzo ważny element terapii logopedycznej i pedagogicznej. Rozwijanie funkcji słuchowych przekłada się na prawidłową mowę dziecka i uczy wielu pożytecznych umiejętności. Wydawnictwo Arson posiada unikatową propozycję ćwiczeń słuchowych. Zestawy książek z płytami CD to idealna propozycja dla tych, którzy chcą rozbudować swój warsztat terapeutyczny o skuteczne ćwiczenia funkcji słuchowych. Oferujemy ćwiczenia słuchowe dla dzieci niedosłyszących, z zaburzeniami rozwojowymi, z wadami wymowy, afazją i alalją, w każdym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem zarówno rodziców, jak i pracowników placówek edukacyjnych lub rehabilitacyjnych.

Ćwiczenia słuchowe

Sylaby i rzeczowniki część 1 Sylaby i rzeczowniki część 1
Producent: Arson
Cena: 28,00 zł
egz.
zobacz więcej
Sylaby i rzeczowniki część 2 Sylaby i rzeczowniki część 2
Producent: Arson
Cena: 28,00 zł
egz.
zobacz więcej
Sylaby i rzeczowniki część 3 Sylaby i rzeczowniki część 3
Producent: Arson
Cena: 28,00 zł
egz.
zobacz więcej
Sylaby i rzeczowniki część 4 Sylaby i rzeczowniki część 4
Producent: Arson
Cena: 28,00 zł
egz.
zobacz więcej
Sylaby i Czasowniki liczba mnoga Sylaby i Czasowniki liczba mnoga
Producent: Arson
Cena: 26,00 zł
egz.
zobacz więcej
Trudne głoski Trudne głoski
Producent: Arson
Cena: 26,00 zł
egz.
zobacz więcej
Przyimki Przyimki
Producent: Arson
Cena: 27,00 zł
egz.
zobacz więcej
Samogłoski i wykrzyknienia Samogłoski i wykrzyknienia
Producent: Arson
Cena: 22,00 zł
egz.
zobacz więcej
Wyrażenia dźwiękonaśladowcze Wyrażenia dźwiękonaśladowcze
Producent: Arson
Cena: 22,00 zł
egz.
zobacz więcej

Ćwiczenia słuchowe dla dzieci — pomoce dydaktyczne

Zestaw książek do ćwiczeń funkcji słuchowych wydawnictwa Arson zawiera zeszyt z materiałem językowym oraz płytę CD. Płyta zawiera nagrania materiału językowego zamieszczonego w książce. Na początku każdej książki umieszczona jest szczegółowa instrukcja jej użytkowania. Dzieci mają możliwość słuchania nagrań oraz pracy na materiale zawartym w książce. Dzięki odpowiedniemu stymulowaniu funkcji słuchowych dzieci pracują nad koncentracją uwagi, rozwijaniem funkcji wzorkowych oraz zaczynają poznawać symulatniczno-sekwencyjną naukę czytania. Chcesz zdobyć więcej informacji dotyczących efektywnego stymulowania funkcji słuchowych, odwiedź stronę inetrentową wydawnictwa Arson! Znajdziesz u nas ćwiczenia słuchowe zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci starszych.

Do kogo kierujemy nasze ćwiczenia słuchowe?

Nasze ćwiczenia słuchowe znajdują zastosowanie w terapii logopedycznej dzieci z afazją, alalią, znajdujących się w spektrum autyzmu lub jąkających się. W książeczkach znajdują się proste grafiki, które zachęcają podopiecznych do ich dalszego poznawania. Przyjazna oprawa wizualna sprawia, że dzieci nie myślą o ćwiczeniach słuchowych jak o przykrym obowiązku - wręcz przeciwnie, czerpią z niej dużo radości i dobrej zabawy.

Seria "Słucham i uczę się mówić" obejmuje szeroki zakres zagadnień z gramatyki, fleksji, prawidłowej artykulacji i samodzielnego tworzenia wypowiedzi. Seria została podzielona na kilka książeczek, które różnią się od siebie stopniem trudności. Pierwsza część ćwiczeń słuchowych “Sylaby i rzeczowniki” zawiera podstawowe zadania z zakresu sylabizowania prostych słów. Kolejne książeczki natomiast wdrażają dziecko tajniki budowania pierwszych zdań. Wyjaśniają również maluchowi, czym jest rzeczownik i jak używać go w swojej wypowiedzi.

Wszystkie nasze ćwiczenia i zabawy słuchowe dla dzieci niedosłyszących, dzieci z zaburzeniami oraz ze specjalnymi potrzebami językowymi zostały odpowiednio przetworzone elektronicznie. Długość spółgłosek wypowiadanych w nagraniach jest równa długości samogłosek. Dzięki temu terapia logopedyczna dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy przebiega znacznie sprawniej - podopieczni są w stanie szybciej zauważyć różnicę między tymi dwoma rodzajami dźwięków.

Ćwiczenia słuchowe

Ćwiczenia słuchowe są ważne w rozwoju dziecka, szczególnie jeśli doświadcza trudności logopedycznych. Pomagają rozwijać prawidłową mowę, poprawiają koncentrację i skupienie oraz uczą selekcjonowania ważnych informacje. Gdy dzieci uczą się podążać za wskazówkami, uczą się też krytycznie myśleć o tym, jaki jest najlepszy sposób osiągnięcia celu. W rezultacie ćwiczenia słuchowe dla dzieci mogą mieć ogromny wpływ na rozwój i późniejsze funkcjonowanie. Odpowiednie wsparcie w nauce mówienia nie tylko motywuje podopiecznych, ale dodaje im także pewności siebie. Te dwa czynniki są niezwykle istotne w efektywnej terapii logopedycznej dziecka.

Rozwijanie funkcji słuchowych

Percepcja słuchowa, czyli odbieranie, rejestrowanie i identyfikowanie bodźców z otoczenia rozwija się w pierwszych latach życia dziecka. Prawidłowe rozpoznanie i różnicowanie dźwięków jest niezbędne do nabywania podstawowych umiejętności takich jak mowa, czytanie, czy pisanie. Rozwijanie funkcji słuchowych może więc kompleksowo wpłynąć na codzienne funkcjonowanie dziecka i jego dalszy rozwój. Ćwiczenia słuchowe są idealne nie tylko dla dzieci z problemami logopedycznymi, ale mogą też wspomagać prawidłowy rozwój zdrowych dzieci. Nasze książeczki z płytami nie są bowiem kierowane jedynie do podopiecznych z wadą słuchu lub niepełnosprawnością. Trening słuchowy i zawarte w nim ćwiczenia od Arson są również idealne dla dzieci zdrowych, u których z różnych przyczyn występuję opóźnienie w mowie, jak również dla dzieci dwujęzycznych.

Płyty z ćwiczeniami słuchowymi

Z uwagi na to, że zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest rozwijanie funkcji słuchowych u dzieci, w naszej ofercie posiadamy ciekawe ćwiczenia słuchowe. Każda książeczka posiada płytę CD. Płyty zostały specjalnie przygotowane w taki sposób, aby były zrozumiałe dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, oraz innymi trudnościami w rozwoju mowy. Płyty, w połączeniu z książeczkami, umożliwiają ćwiczenie uwagi i koncentracji, a także analizę i syntezę wzrokową. Ćwiczenia i zabawy słuchowe dla dzieci dostępne w naszym asortymencie obejmują szeroki zakres tematyczny, od nauki sylab i czasowników, po przyimki i odmiany rzeczowników. Kompleksowe przygotowanie z zakresu szeroko pojętej komunikacji znacznie ułatwi uczniom kontakt z rówieśnikami. Ćwiczenia słuchowe dla dzieci dostępne w Arson mogą być skutecznym i ciekawym uzupełnieniem terapii logopedycznej, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl